Uusi Suomi / Kotimaa Perjantai 10.2.12 Aseta US kotisivuksi

Iltapäivälehdet menettäneet kymmeniätuhansia lukijoita

Iltapäivälehdet menettäneet kymmeniätuhansia lukijoita
Julkaistu: 9.9.2010 0:21
Päivitetty: 9.9.2010 4:09
Tämä STT:n uutinen on poistunut automaattisesti uusisuomi.fi:n arkistosta, koska se on yli 7 vrk vanha.

STT:n uutiset poistuvat automaattisesti arkistostamme uusisuomi.fi:n toimituksesta riippumattomista syistä. Omat uutisemme ovat vapaasti luettavissa ilman aikarajoitusta.

 
STT
STT
 
 
 
 
 

[laama] on syypää

se eläin

Minä tiedän syyn,

mutta en kerro ilmaiseksi.
Olen tässä asiassa kuin kepulien Laaninen, joka ei halua esiintyä YLE:n ohjelmissa ilmaiseksi. Varsinkaan isossa pajassa.

Roskalehtiähän ne on.

Kai nuo kaksi roskalehteä menettävätkin lukijoita, kun harrastavat sitä kuuluisaa "sensaation hakuista uutisointia".

Ilta-sanomissa ja Iltalehdessä ei ole kunnolla uutisia vaan vaikuttavat jo suoranaisesti yhtä kamalalta roskalta kuin seitsämän päivää lehti.

Hallituksen palvonta syynä

Ja muutenkin eliitin palvonta, kansa on unohdettu kokonaan. Lehdet täynnä vaan Kiviniemiä ja Kataista!

Vihdoinkin...

...toivottavasti käänne jatkuu näivettymiseen saakka...

Mielenkiitoista

Mielen kiitoista että juuri iltapäivä lehdet ovat menettäneet lukijoita olisi Suomalaset viisatunee, tuskin. Mitä hesariin tulee niin siihen vähenykseen on lama vaikuttanut sillä kyseine lehti on suht tyyris.

 
 
ILMOITUS

Yritysblogit

Sami Järvinen
Sami Järvinen, Navi Group
 
Helmiina Wihuri, palvelujohtaja, Henki-Tapiola
Helmiina Wihuri, palvelujohtaja, Henki-Tapiola, Omistajayrittäjä.fi
 
 
 

Tilaa US-uutiskirje

Sähköinen uutiskirjeemme ilmestyy 12 kertaa viikossa ja sisältää tiiviin paketin päivän uutisia ja puheenaiheita.

 

Luetuimmat

 
 
 
 
 

Kysely