Yleisradio on julkaissut ex-ulkoministeri Ilkka Kanervan kohutut tekstiviestit aarian muodossa. Aaria sovitettiin YLE Radio 1:n kuuntelijoiden toiveesta.
La donna è mobile -tekstiviestiaarian tekijät ovat valtakunnan kärkikaartia. Sovittajana ja kapellimestarina toimii Iiro Rantala. Studioyhtyeessä ovat mukana Mari Palo (sopraano), Ville Rusanen (baritoni), Mikko-Ville Luolajan-Mikkola (viulu), Severi Pyysalo (lyömäsoittimet), Marzi Nyman (kitara), ja Eero Ignatius (kontrabasso).
Aaria on kuunneltavissa YLE Areenan nettisivuilla.

Eikö teiltä löydy mitään muuta kuvaa Kanervasta
Toi menee jo kiusaamisen puolelle, ton saman kuvan käyttö jokapaikassa. Hauska varmasti hihittää siellä toimituksessa, mutrusuu Kanervalle.
Luulisi, että
Luulisi, että lupamaksurahoja voisi käyttää järkevämmin. Ilmeisesti YLEn stallariosasto on taas ollut vauhdissa.
ihan vaan tiedoksi
Kaikki, jotka ovat eri mieltä kanssasi, tai jotka tekevät radio- tai tv-ohjelmia, jotka eivät sinua miellytä, eivät ole "stallareita".
Muuten, stallareita saa YLEstä hakemalla hakea, eikä siltikään löydy. Siirry vihdoin 2000-luvulle ja jätä asenteet 1970-luvulle.
DEMARIEN P....KANHEITTOKAMPANJAA
Kun Vanhasen viestejä ei voitu julkaista Suomessa niin keksittiin vasemmistodemari Tukholmasta lantatalikon varteen ja Kanervan parjaamiseen pantiin patsaantervaajan putiikki. Pelkääkö demarit niin pirusti että pitää keksiä tällaisia keinoja. Vaikuttaa ihan antiikinajan ammattilitto konsteilta.
isot ikäluokat happamia!
Mahtavaa! Kyllä huumoria pitää kestää...
Kirjoita uusi kommentti