Sunnuntai 27.5.2012

Nainen löi miestään fileerausveitsellä

Luotu: 
18.4.2010 14:56
Päivitetty: 
18.4.2010 14:57

Poliisi kertoo pariskunnan riidan Sotkamon Urheilukadulla sijaitsevassa yksityisasunnossa päättyneen lauantai-iltana siihen, että nainen löi miestään fileerausveitsellä käsivarteen.

Veitsi aiheutti vuonna 1962 syntyneelle miehelle runsaasti verta vuotavan vamman.

Vuonna 1969 syntynyt nainen otettiin tapahtumapaikalta kiinni. Mies pääsi ensiavun jälkeen kotiinsa.

Paikat: 
Muut asiasanat: 
Jaa artikkeli: 

Kommentit

Puukkoa odotellessa

Ei käy kateeksi.
Meillä on tapana vaimon aina vähän "huitaista", jos ahdistaa tai muuten vaan ei mene asiat oman mielen mukaan.
Naurattaa nämä naistenlehtien ohjeet "muista huomioida vaimoasi", "osallistu kotitöihin", "hiero välillä vaimosi niskaa" jne.
No voin sanoa, että ei auta. Ja auta armias, jos jotain niskahierontaa koittaa edes ehdottaa, että voisitko hieman hieroa. Naama on sitten kuin sitruunan olis vaimo syönyt.
En juo, en juokse viikonloppuna missään, siivoan ja teen ihan varmasti oman osani kotitöistä. Jotenkin vaan nyky-yhteiskunnassa on onnistuttu rakentamaan kilpailuasetelma miehet vastaan naiset. Ei sen näin pidä olla.
Olen asiasta vaimollekin maininnut, että kohtelu allekirjoittanutta kohtaan ei todellakaan ole reilua. Vaimokin on sen myöntänyt, mutta aina sitä kuitenkin loppukädessä jotain vikaa meikäläisestä löytyy, että saadaan vedettyä herneet nenään.
Aika surkeaa valitusta, mutta kun nyt ehdotatte, että ota uus vaimo, niin lasten takia se ei ihan niin helppoa ole.
Vaimo kiristää välittömästi lapsilla, jos otan puheeksi, että olisiko meidän syytä erota, jos ei hän välitä kerran miehestään pätkääkään.
Suhteellisen perästä on tilanne, tiedetään.

Mikähän oli syy tuollakin perheessä, että fileerausveitsi heilui? Mies ei vastannut kauniitten ja rohkeitten mies ihannetta? Naistenlehdissä luki, että miestä pitää "kouluttaa"? Kahvikuppi oli jäänyt olohuoneeseen? Tiskipöytä oli pyyhkimättä?