Uusi Suomi / Raha Perjantai 10.2.12 Aseta US kotisivuksi

Lehti: Satoja VW:n kaasupolkimia rikkoutunut talvella

Lehti: Satoja VW:n kaasupolkimia rikkoutunut talvella
Julkaistu: 9.3.2010 20:18
Tämä STT:n uutinen on poistunut automaattisesti uusisuomi.fi:n arkistosta, koska se on yli 7 vrk vanha.

STT:n uutiset poistuvat automaattisesti arkistostamme uusisuomi.fi:n toimituksesta riippumattomista syistä. Omat uutisemme ovat vapaasti luettavissa ilman aikarajoitusta.

 
STT
STT
 
 
 
 
 

tyhmältä kuulostaa

ei missään huonommassakaan autossa ole asennettu polkimia saranoilla (ilmeisesti lattiaan??)

Ei sitten 50-luvun, nykyiset

Ei sitten 50-luvun, nykyiset ovat riippupolkimia.

BMW -> Huonompi auto?

Ainakin minun autossani on poljin saranalla lattiassa (525 TDS), polkimen takana on sellainen vipu/rulla/jousi härdelli joka kääntää potentiometriä. Ei siis vaijeria 8=)

kai se sitten on

jos tuommoista idiotismia viljelevät autoihinsa

Onkohan VW-autoissa myös

Onkohan VW-autoissa myös jarrupolkimet muovia? Sitä kun potkaisee hädän hetkellä kunnolla niin menee myös poikki?

Tosin, millä sinne autoon saa lunta polkimen alle kasaksi? Ymmärrän että kengän kuvioinnista voi sitä hieman irrota mutta aina itse on ainakin tullut kopisteltua suurimmat pois kengistä. Märäksi jalkamatto on tullut mutta ei siinä koskaan lunta ole.

Missä tiedon katkos

Mihin on hävinnyt se kymmenien vuosien autonrakennuskokemus, jonka tuloksena jokaisella itseään kunnioittavalla autonvalmistajalla on jokaiseen auton komponenttiin liittyvä tietokanta sadoista pienistä yksityiskohdista, jotka suunnittelussa pitää ottaa huomioon.

 
 
ILMOITUS

Yritysblogit

Sami Järvinen
Sami Järvinen, Navi Group
 
Helmiina Wihuri, palvelujohtaja, Henki-Tapiola
Helmiina Wihuri, palvelujohtaja, Henki-Tapiola, Omistajayrittäjä.fi
 
 
 

Tilaa US-uutiskirje

Sähköinen uutiskirjeemme ilmestyy 12 kertaa viikossa ja sisältää tiiviin paketin päivän uutisia ja puheenaiheita.

 

Luetuimmat

 
 
 
 
 

Kysely