Yksi mies ja 23 naista on saanut Ruotsissa tuomion lapsipornon hallussapidosta.
Ruotsalaismedian mukaan naiset saivat Falunin käräjäoikeudessa ehdolliset vankeustuomiot ja sakkoja. Mies sai vuoden ehdottoman vankeustuomion.
Naiset tutustuivat mieheen internetissä. He saivat 43-vuotiaalta mieheltä lukuisia lapsipornokuvia ja -elokuvia, ja he keskustelivat materiaalista miehen kanssa. Kaksi naisista oli myös lähettänyt itse ottamiaan kuvia miehelle.
Ruotsin poliisi löysi miehen tietokoneella suuren määrän lapsipornokuvia- ja videoita. Hän oli myös tallentanut kaikki naisten kanssa käymänsä keskustelut.
Poliisi pitää poikkeuksellisena sitä, että näin moni nainen oli sekaantunut lapsipornotapaukseen.
Paikat:

Kommentit
On erittäin huolestuttavaa ettei vähemmistövaltuutettu
ole ajan tasalla Suomessa tämän ongelman osalta. Eiköhän samanlaista naisten harjoittamaa hyväksikäyttöä ole tällä puolen pohjanlahtea.
En viitsi tässä yhteydessä edes mainita homoseksuaalisesti suuntautuneiden yksilöiden pedofiliatutkimuksista, koska silloin on vaara leimaantua vähemmistöjä jollain lailla vainoavaksi henkilöksi.
Mielestäni olisi tarpeen keskustella avoimmesti koko kartta näkyvillä, ettei keskustelu mene turhan yksipuoliseksi ja eriarvoistavaksi.
Tässä perustelut miksi vähemmistövaltuutetun toimisto pitäisi laajentaa ministeröksi. Ehkä sellainen 500 - 1000 henkilöä olisi sopiva reusurssointi alkajaisiksi.
Ööh?
Ei paljon kiinnosta, jos kuvissa ei esiinny todisteita henkilöiden itse tekemistä rikoksista. Netti on pullollaan kuvamateriaalia, murhista alkaen ja kaikkia mahdollista pornographiseksi aineistoksi luokiteltavaa.
Naiset..?..mite, koolla ei olkaa väliä jos tarpeeks pientä?!?
no en kyl nyt asiaa tunne että "pienet pieniä pumppaa...vai mite...vaiko että nainen pipeliä?"...ihmeellistä nää immeisen oikut!