STT:n uutiset poistuvat automaattisesti arkistostamme uusisuomi.fi:n toimituksesta riippumattomista syistä. Omat uutisemme ovat vapaasti luettavissa ilman aikarajoitusta.

Sähköinen uutiskirjeemme ilmestyy 12 kertaa viikossa ja sisältää tiiviin paketin päivän uutisia ja puheenaiheita.
Muutamat Uuden Suomen
Muutamat Uuden Suomen blogistit ovat pitäneet tapausta esillä ja ovat yrittäneet selvittää mistä oikein on kysymys.
Paljon on kuraa satanut heidän niskaansa - olisiko syytä itsetutkiskeluun foliohattusyyttelijöillä?
"Neuvoston mukaan WHO:n
"Neuvoston mukaan WHO:n toiminnan läpinäkyvyydessä on ollut ongelmia". Hyvä, että asia tulee vihdoin enemmän julkisuuteen, koska WHO:n asiantuntijat lienevät kakki lääketehtaiden kiintiöpaikoilla olevia asiantuntijoita, joilla on yhteinen intressi; lisätä myyntiä ja laskea suositusrajoja "sairaiden" lisäämiseksi. Maallikoille lienee yllätys, että WHO:n asiantuntijajäsenet ovat kokoonpanoltaan salaisia.
WHO tietenkin kiistää kaikki epäilyt. Kyllä asiat on perin pohjin tutkittava, onhan kysymyksessä kaksi erittäin merkittävää asiaa; suunattomat rahasummat ja toiseksi ihmisten leimaaminen loppuiäkseen lääkehoitoa vaativiksi sairaiksi sairauksien suositusrajojen avulla.