Sunnuntai 27.5.2012

Seksi on ylivoimainen ryppyvoide

Luotu: 
17.6.2009 17:30
  • Kuva: Creative Commons / mrhayata

Unohda ryppyvoiteet ja botox - paras tapa nuorekkaan ulkomuodon säilyttämiseksi on seksi, kirjoittaa Expressen Elle-lehteä lainaten.

Uusi tutkimus osoittaa, että seksiä enemmän kuin kolme kertaa viikossa harrastavat näyttivät huomattavasti nuoremmilta kuin ne, jotka harrastivat petipuuhia harvemmin. Tutkimuksessa oli mukana 3 500 henkeä.

Seksin harrastaminen tuottaa DHEA-hormonia, joka tuo hohdetta ihoon ja hiuksiin.

Saman tutkimuksen mukaan säännöllinen seksi pitää iän merkit pois kauemmin. DHEA-hormonin lisäksi seksi laukaisee lukuisia hyvinvointihormoneita, joilla on suotuisa vaikutus ulkonäköön.

 

Jaa artikkeli: 

Kommentit

semi

Saada karismaa kuten Eastwood vai käykö kuten Michael Jackonin, mutta toki tämä saattaa olla ihan makuasia kuten kirpeät sitruuna karkit. Joillakin omankädenonnen sivuilla sanottiin että se on hyvästä mutta varokaa miehet penis murtumaa, ei vaan kerrottu jos niin onnetomasti käy tuleeko kipsi haarojen väliin.

Lempi

on hurmaavaa, että ihmisiä kehotetaan säilyttämään hyvinvointinsa ja ulkomuotonsa ilman lisäaineita.. :)

Foxbyallmeans

Hohde mikä hohde, ihan yees. Mutta kyllä SE 12 tunnin rynkytyksen jälkeen vaan on ryppyisempi. Sileä'ihoisen' naisen kanssa vielä enemmän.